Napsáno o MBA

Napsáno o MBA

 

MBA na ESBM: studium pro úspěšné profesionály

"Studium MBA patří k oborům, jež lidé volí dobrovolně a s chutí, protože chtějí navázat na vlastní, praxí získané zkušenosti, rozvinout je a obohatit o znalosti a zkušenosti jiných. Zkrátka cítí, že k tomu, aby se dostali ve svých manažerských a podnikatelských dovednostech výš a dál, je další studium nutné."

(zdroj: http://archiv.ihned.cz/c1-65650450-mba-na-esbm-studium-pro-uspesne-profesionaly)

 

Soft Skills: Tajemství (manažerského) úspěchu

"Uvažujete o změně zaměstnání? Povýšili vás a chcete na nové pracovní pozici uspět co nejlépe? Odpovědí může být schopnost ovládat tzv. soft skills, tedy měkké dovednosti. Návod, jak je rozvinout, zdokonalit a především uplatnit v praxi, přináší následující článek."

(Zdroj: http://www.jobs.cz/poradna/soft-skills-tajemstvi-manazerskeho-uspechu/)

 

MBA: Co lidem přináší a mohli byste si ho dovolit i vy?

Studium MBA se stává stále oblíbenějším způsobem, jak nakopnout svůj business či získat zajímavější a lépe placené pracovní místo. Mezi nejvyhledávanější obory patří například Management a leadership nebo Finance a účetnictví. Kdo se na MBA může přihlásit, co to obnáší a jak se vám taková investice vrátí? Podívejte se.

Zdroj: http://www.penize.cz/zamestnani/309098-mba-co-lidem-prinasi-a-mohli-byste-si-ho-dovolit-i-vy

"Studium MBA se stává stále oblíbenějším způsobem, jak nakopnout svůj business či získat zajímavější a lépe placené pracovní místo. Mezi nejvyhledávanější obory patří například Management a leadership nebo Finance a účetnictví. Kdo se na MBA může přihlásit, co to obnáší a jak se vám taková investice vrátí? Podívejte se."

(zdroj: http://www.penize.cz/zamestnani/309098-mba-co-lidem-prinasi-a-mohli-byste-si-ho-dovolit-i-vy)

 

Poptávka po MBA v Česku poroste zejména mezi ženami. Tisková zpráva z globální konference AMBA 2015.

„Růst popularity studia MBA programů v Praze očekáváme ze tří důvodů: Poptávka po ze strany zahraničních studentů, poptávka od žen nově jmenovaných do statutárních orgánů a dozorčích rad a rostoucí význam České Republiky coby výrobního i spotřebního trhu,“ vysvětluje A.M. Wilson. „Ostatně například ředitelka RWE Zákaznické Služby Jitka Adámková, CFO Allianz Sonia Slavtcheva nebo ředitelka VFN v Praze Dana Jurásková patří mezi špičkové české manažerky – absolventky MBA programů.“

(zdroj: http://www.prekon.cz/1431959887/globalni-konference-amba-2015.html

 

Jaký je rozdíl mezi MBA a MSc? Manažeři orientovaní na praxi by měli studovat MBA.

"Přemýšlíte o prohloubení svého manažerského vzdělání? Zvažujete dálkové studium MBA? Vzdělávací instituce nabízí manažerům také studijní program MSc? Víte, jaký je rozdíl mezi studiem MBA (Master of Business Administration) a MSc (Master of Science)? Přinášíme vám vysvětlení. Manažerské studium MBA a MSc se liší svým posláním a účelem, aproto je důležité, abyste se jako zájemci o některý z těchto studijních programů rozhodli již v samotném počátku správně."

(zdroj: http://www.manazerskevzdelani.cz/news/jaky-je-rozdil-mezi-mba-a-msc-manazeri-orientovani-na-praxi-by-meli-studovat-mba/)

 

 Uznatelnost titulu MBA v ČR

"Situace ohledně uznávání titulu MBA je obdobná jako v případě titulu MSc. Jde-li o zahraniční akademický titul udělovaný uznávanou zahraniční vysokou školou v souladu s cizí legislativou, pak může být ve správním řízení vedeném podle zákona o vysokých školách uznán, resp. zahraniční vysokoškolské vzdělání spojené s tímto titulem za srovnatelné se vzděláním absolventa navazujícího magisterského studijního programu vysoké školy v ČR (především v oblasti ekonomické)." 

(zdroj: http://www.manazerskevzdelani.cz/news/uznatelnost-titulu-mba-v-cr/)

 

Titul MBA znamená lepší místo a více peněz.

„Kurz MBA vám pomůže k lepší pracovní pozici, ale i k vyššímu platu. Je však nutné pečlivě vybírat. Na trhu jsou i školy nabízející nekvalitní výuku a titul, který nemá velkou váhu.“

(zdroj: http://finance.idnes.cz/titul-mba-znamena-lepsi-misto-a-vice-penez)

 

Titul MBA se rozšířil do oblasti zdravotnictví. 

„Ačkoliv Česká republika patří v porovnání s ostatními zeměmi EU ke státům s nižším podílem vysokoškoláků mezi lidmi ve věku 30 až 34 let, lze považovat české absolventy za konkurenceschopné a jejich nezaměstnanost je v porovnání zemí EU třetí nejnižší. Mezi hlavní příčiny, proč se vysokoškolákům daří práci nejen najít, ale také si ji udržet, patří snaha o aplikaci získaných vědomostí v praxi“

(zdroj: http://www.novinky.cz/kariera/344027-titul-mba-se-rozsiril-do-oblasti-zdravotnictvi.html)

 

O MBA programech.

„Jak probíhá MBA studium, kolik stojí a na co se jednotlivé programy zaměřují? Kdy podat přihlášku, na co se programy MBA zaměřují a spousta dalších důležitých informací o MBA."

(zdroj: http://www.jobs.cz/poradna/rady/mba-studium/o-mba-programech/)

 

Pohled zaměstnavatelů.

„Titul MBA z kvalitní školy může být výtahem na lepší pozici. Sám o sobě však nezajistí, že vám zaměstnavatelé padnou k nohám. Co je může například zajímat?“

(zdroj: http://www.jobs.cz/poradna/rady/mba-studium/pohled-zamestnavatelu/)

 

Jak si vybrat MBA program?

„Škol nabízejících MBA studium je spousta, ne všechny nabízejí stejně kvalitní výuku. Podle čeho se při výběru školy orientovat?“

(zdroj: http://www.jobs.cz/poradna/rady/mba-studium/jak-si-vybrat-mba-program/)

 

Při kvalitním studiu MBA vzniká bohatství.

„Jednou z možností, jak se dostat k důležitým znalostem o řízení firmy, je platit si drahé poradce. Stejného cíle lze ale dosáhnout i pomocí studia MBA, tvrdí Ivana Goossen, evropská ředitelka programu Executive MBA Worldwide na University of Pittsburgh.“

(zdroj: http://euro.e15.cz/profit/pri-kvalitnim-studiu-mba-vznika-bohatstvi-1032328)

 

Vše co jste nevěděli nebo chcete vědět o světě MBA.

„Nejeden absolvent VŠE vystudoval tu či onu americkou vysokou školu, aby získal vysoce prestižní akademický titul Master of Business Administration. Povědomí o tomto programu v našich krajích pomalu ale jistě vzrůstá, informací o tom, co studium MBA obnáší, jaké jsou nároky a požadavky a jaké ovoce toto vzdělání přináší jeho absolventům je však stále jako šafránu.“

(zdroj: http://www.ilist.cz/clanky/mba)

Novinky

Přijměte srdečné pozvání na 12. ročník manažerské konference, tentokrát na téma JAK JINAK. Přijďte načerpat inspiraci!

Chce vaše škola získat AAKSB akreditaci? Nebo jste ještě nikdy neabsolvovali akreditační řízení? Interaktivní seminář vám napomůže pochopit všechny náležitosti těchto řízení.

Chcete se naučit excelovat ve složitých diskuzích, zlepšit v technikách koučinku a efektivně hodnotit zaměstnance?

Váháte, jaká česká či zahraniční škola by splňovala vaše požadavky na vzdělání? Přijďte se v úterý 15. listopadu poradit s koordinátory MBA programů.

Ve středu 2. listopadu se koná konference Světová laboratoř lídrů - Průmysl 4.0: Revoluce začala. Konference je určena pro ředitele, HR manažery i všechny, kdo se zajímají o řízení lidských zdrojů.