Zahraniční asociace

Zahraniční asociace

a) AACSB - The Association to Advance Collegiate Schools  of Business

AACSB je mezinárodní prestižní asociace poskytující celosvětově uznávané akreditace pro podnikatelské a účetní programy na bakalářské, magisterské a doktorské úrovni. AACSB má ve světě nejdelší postavení a poskytované akreditace jsou nejvíce uznávanými akreditacemi, které mohou jednotlivé programy získat. AACSB mimo jiné apeluje také na pedagogy postgraduálního vzdělávání v oblasti neustálého zlepšování a dodržování vynikající úrovně vyučovaných programů.

Akreditační proces zahrnuje přísné hodnocení společnosti jako celku, ale také hodnocení jednotlivých vzájemně se ovlivňujících dílčích prvků organizace a jednotlivých programů. Každý člen organizace AACSB musí splňovat všechny přísné akreditační standardy a každých pět let musí procházet procesem neustálého zlepšování.

http://www.aacsb.edu/

b) ACBSP - Accreditation Council for Business Schools and Programs

ACBSP je jednou ze dvou nejprestižnějších specializovaných amerických organizací, která dohlíží na kvalitu studijních programů a vzdělávacích institucí po celém světě. ACBSP akredituje studijní programy, které se zaměřují na management, účetnictví, ekonomiku a další obory související s podnikovým vzděláváním. Akreditace zajišťuje kvalitu nejen programům, ale také celé vzdělávací instituci a vyučujícím lektorům.

http://www.acbsp.org/page/main

c) AMBA - Association of MBAs

AMBA je jediná profesní organizace sdružující MBA studenty, absolventy, akreditované obchodní školy a zaměstnavatele hledající zaměstnance především s tituly MBA. Asociace dodržuje vysoce postavené standardy a kritéria akreditace, jako na příklad 3 letou praxi uchazeče o postgraduální studium, díky čemuž pomohla k růstu manažerského vzdělávání v Evropě. AMBA akredituje programy MBA, DBA a MBM.

AMBA akreditace představuje nejvyšší standard úspěchu v postgraduálním podnikovém vzdělávání a mohou ji získat pouze ty nejlepší obchodní programy.  Akreditace je mezi vysokoškolskými studenty, absolventy a zaměstnavateli nejvýše uznávanou známkou kvality.

http://www.mbaworld.com/

d) FIBAA - The Foundation for International Business Administration Accreditation

FIBAA je evropská mezinárodně orientovaná organizace pro zajišťování a rozvoj kvality v oblasti vysokoškolského a postgraduálního vzdělávání. Disciplinární zaměření jejích aktivit je v oboru managementu, práva, společenských věd a ekonomie. Díky velké síti expertů a mnohaletým zkušenostem v oblasti zajišťování kvality se stala jednou z nejuznávanějších akreditačních asociací.

http://www.fibaa.org/de/startseite.html

Novinky

Přijměte srdečné pozvání na 12. ročník manažerské konference, tentokrát na téma JAK JINAK. Přijďte načerpat inspiraci!

Chce vaše škola získat AAKSB akreditaci? Nebo jste ještě nikdy neabsolvovali akreditační řízení? Interaktivní seminář vám napomůže pochopit všechny náležitosti těchto řízení.

Chcete se naučit excelovat ve složitých diskuzích, zlepšit v technikách koučinku a efektivně hodnotit zaměstnance?

Váháte, jaká česká či zahraniční škola by splňovala vaše požadavky na vzdělání? Přijďte se v úterý 15. listopadu poradit s koordinátory MBA programů.

Ve středu 2. listopadu se koná konference Světová laboratoř lídrů - Průmysl 4.0: Revoluce začala. Konference je určena pro ředitele, HR manažery i všechny, kdo se zajímají o řízení lidských zdrojů.